Stulecie śmierci O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana

Zapraszamy

 Soptrzebinia19

W Jego oczach

majsop19

Majówka z SOP-em

24 lutego siedmioosobowa reprezentacja kleryków i księży w składzie: ks. Maciej Dalibor, ks. Łukasz Darowski, kl. Marek Sumara, kl. Kamil Stępień, kl. Paweł Janowski, kl. Konrad Nowak i kl. Oleh Chonka, wyjechała do Wrocławia aby tam wziąć udział w V Turnieju Piłki Halowej Dolnośląskich Seminariów Duchownych.

W turnieju brało udział sześć drużyn: MWSD Wrocław - gospodarz turnieju, WSD Franciszkanów z Wrocławia, WSD Legnica, WSD Świdnica, WSD Paradyż - zeszłoroczny zwycięzca oraz WSD Salwatorianów z Bagna. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: w naszej grupie znalazły się także seminaria z Wrocławia i Paradyża. W drugiej grali Franciszkanie, Świdnica i Legnica. 
Pierwszy nasz mecz z Wrocławiem przebiegał dość spokojnie i był bardzo wyrównany. Skończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił kl. Konrad po indywidualnej akcji z lewej strony hali. Na następny mecz musieliśmy trochę poczekać. W tym czasie Wrocławianie zostali rozgromieni przez kleryków z Paradyża 0:4. Widząc taki wynik przygotowaliśmy się na bardzo trudny mecz z zawodnikami z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Ostatecznie zakończył się on wysoką porażką 0:3. 
Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zdołaliśmy wyjść z grupy z drugiego miejsca, co kwalifikowało nas do zagrania meczu o trzecie miejsce z drużyną z Legnicy. Rozgrywka ta nie układała się od początku zbyt dobrze, do przerwy przegrywaliśmy 0:1. W drugiej połowie nasza gra się odmieniła, zerwaliśmy się do ataku. A kl. Konrad prowadząc grę całego zespołu strzelił bramkę kontaktową. W końcówce również kl. Kamil wpisał się na listę strzelców. Cały mecz zakończył się korzystnym wynikiem 2:1. 
Podczas turnieju bardzo poważnym osłabieniem stała się kontuzja kl. Marka z pierwszego meczu, przez którą straciliśmy dużo animuszu w ofensywie. Jednak w trzecim meczu zdołał wejść do bramki naszej drużyny i w ten sposób pomóc drużynie, która dzięki temu uzyskała o jedną zmianę więcej.W finale Franciszkanie przegrali z Paradyżem.
Turniej był bardzo dobrym doświadczeniem i okazją do spotkania ludzi przebywających na formacji do kapłaństwa w innych seminariach. Pokazał także, że choć jesteśmy różni i w różny sposób to robimy, to mamy przed sobą ten sam cel: zbawienie dusz i głoszenie chwały Pana na całym świecie. Z turnieju wracamy z lekkim niedosytem, jednak cieszymy się z trzeciego miejsca. Wynik daje nam realną szansę na zwycięstwo w przyszłym roku i powrót wielkiego, przechodniego pucharu do Bagna po pięciu latach. 

Więcej na: http://wroclaw.gosc.pl/doc/4526771.Pilka-nozna-laczy

oraz http://wroclaw.gosc.pl/gal/pokaz/4526744.Klerycy-pokopali/10#gt

Galeria zdjęć

WHP01
WHP05
WHP03
WHP02
WHP04
WHP06
WHP07
WHP08
WHP09
WHP10

 

Ks. Franciszek Jordan SDS

Myśl Ojca Jordana
----------------------------------------------------

Biada mi jeśli Ciebie,
mój Panie,
nie będę głosił ludziom!

Gościmy na stronie

Dzisiaj:Dzisiaj:949
Wczoraj:Wczoraj:2193
Ten tydzień:Ten tydzień:1300
W tym miesiącu:W tym miesiącu:44198
Wszyscy:Wszyscy:1370331
Teraz odwiedza nas: 30
Dziękujemy za odwiedziny!

Kontakt

Wyższe Seminarium
Duchowne Salwatorianów

Bagno, ul. Ziołowa 51
55-120 Oborniki Śląskie

T: +48 71 310 61 26
F: +48 71 310 61 10