Stulecie śmierci O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana

Zapraszamy

Wakacje z SOPem

latorms17

Lato z RMS-em

UWAGA! Park przyklasztorny w Bagnie zamknięty dla odwiedzających do odwołania!
Z przykrością informujemy, że na skutek nawałnicy, która przeszła przez naszą miejscowość uszkadzając i powalając wiele drzew w naszym parku, jesteśmy zmuszeni, ze względów bezpieczeństwa, zamknąć go dla osób odwiedzających. Wiele uszkodzonych drzew grozi nadal przewróceniem a w koronach niektórych są pozawieszane połamane przez wiatr gałęzie, które mogą spadać na ziemię i na alejki spacerowe.
Mamy nadzieję, że z pomocą władz samorządowych i innych instytucji uda się nam jak najszybciej uporządkować park po zniszczeniach i na powrót otworzyć go dla wszystkich miłośników przyrody i odwiedzających nas gości.

Salwatoriańskie Studio Katolik z Krakowa (www.katolik.tv) rozpoczęło prace nad filmem dokumentalnym o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów i salwatorianek: „Bądź wielki przed Bogiem!”.

Rok akademicki 2016/17 dobiegł końca. Dnia 1 lipca 2017, cała wspólnota seminaryjna doczekała z utęsknieniem wyczekiwanej chwili - wakacji. Dla każdego kleryka, dzień wyjazdu na wakacje to z jednej strony upragniona chwila odpoczynku, ale także początek nowych wyzwań podczas wakacyjnych praktyk duszpasterskich.

Polska prowincja żegna z żalem długoletniego wychowawcę i nauczyciela nowicjuszy i kleryków salwatoriańskich. Śp. Ks. Walerian był w latach 1963-69 magistrem nowicjatu oraz ojcem duchownym i spowiednikiem kleryków w Bagnie. Następnie, w latach 1975-84 pełnił urząd rektora WSD Salwatorianów w Bagnie. Po ukończeniu studiów specjalistycznych na KUL, od 1961 roku, był wykladowcą dyscyplin teologicznych w WSD Salwatorianów w Bagnie.

W dniach 26.06 - 01.07.2017 r. w naszym seminarium odbędzie się XX Polonijny Plener Malarski "Oborniki Śląskie 2017", którego organizatorem jest Fundacja Kresowa "Semper Fidelis". Uczestnikami pleneru będą artyści z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Od 13 do 30 czerwca w naszym seminarium trwa letnia sesja egzaminacyjna. Zbieramy notatki z wykładów, przeglądamy zaległe konspekty i przygotowujemy się do zdania co najmniej kilku egzaminów.
Wszystkim klerykom życzymy powodzenia, a profesorom cierpliwości i wyrozumiałości w ocenianiu. Prosimy wszystkich o modlitwę.
Stolico Mądrości, módl się za nami.

Ks. Franciszek Jordan SDS

Myśl Ojca Jordana
----------------------------------------------------

Dopóki żyje na świecie
choćby jeden człowiek,
który nie kocha Boga
ponad wszystko,
nie wolno ci
ani na chwile spocząć.

Gościmy na stronie

Dzisiaj:Dzisiaj:453
Wczoraj:Wczoraj:1263
Ten tydzień:Ten tydzień:757
W tym miesiącu:W tym miesiącu:19738
Wszyscy:Wszyscy:583217
Teraz odwiedza nas: 39
Dziękujemy za odwiedziny!

Kontakt

Wyższe Seminarium
Duchowne Salwatorianów

Bagno 86
55-120 Oborniki Śląskie

T: +48 71 310 61 26
F: +48 71 310 61 10