Stulecie śmierci O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana

Zapraszamy

Spotkanie Młodych w Trzebini

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Idźmy naprzód z nadzieją! Zostało ono zaczerpnięte ze słów zawartych w przesłaniu, które na przełomie tysiącleci skierował do Kościoła św. Jan Paweł II (NMI, 58). Dzisiaj, po 16 latach, słowa te nie straciły niczego ze swej aktualności. Nadal są dla nas bardzo trafnym przynagleniem.

W dniu 14 września br., Rada Wydziału Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, po zapoznaniu się z dokumentami w głosowaniu tajnym, jednomyślnie podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego nauk teologicznych ks. doktorowi Romanowi Słupkowi SDS - wykładowcy i dyrektorowi biblioteki w naszym seminarium.

W piątek 8 września 2017 r., w Święto Narodzenia NMP i w 99 rocznicę śmierci założyciela salwatorianów Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Franciszka Jordana, w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbyła się uroczystość złożenia ślubów zakonnych. Swoją pierwszą profesję zakonną złożyli: kl. Stanisław Franczak, br. Sokol Gilaj, kl. Emanunel Marku i kl. Mateusz Ogrodniczuk. Piętnastu salwatorianów odnowiło profesję czasową na kolejny rok. Natomiast kl. Marek Sawicki, br. Krzysztof Konecko złożyli wieczyste śluby zakonne.

W sobotę 2 września w naszym seminarium rozpoczną się rekolekcje dla alumnów, braci i księży Zgromadzenia Księży Salwatorianów i potrwają do 6 września 2017 roku. Poprowadzi je O. Krzysztof Pałys OP - duszpasterz powołań ze wspólnoty Warszawa Służew.

UWAGA! Park przyklasztorny w Bagnie zamknięty dla odwiedzających do odwołania!
Z przykrością informujemy, że na skutek nawałnicy, która przeszła przez naszą miejscowość uszkadzając i powalając wiele drzew w naszym parku, jesteśmy zmuszeni, ze względów bezpieczeństwa, zamknąć go dla osób odwiedzających. Wiele uszkodzonych drzew grozi nadal przewróceniem a w koronach niektórych są pozawieszane połamane przez wiatr gałęzie, które mogą spadać na ziemię i na alejki spacerowe.
Mamy nadzieję, że z pomocą władz samorządowych i innych instytucji uda się nam jak najszybciej uporządkować park po zniszczeniach i na powrót otworzyć go dla wszystkich miłośników przyrody i odwiedzających nas gości.

Salwatoriańskie Studio Katolik z Krakowa (www.katolik.tv) rozpoczęło prace nad filmem dokumentalnym o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów i salwatorianek: „Bądź wielki przed Bogiem!”.

Ks. Franciszek Jordan SDS

Myśl Ojca Jordana
----------------------------------------------------

Dopóki Bóg nie jest
wszędzie wielbiony,
nie wolno ci
ani na chwilę spocząć.

Gościmy na stronie

Dzisiaj:Dzisiaj:1142
Wczoraj:Wczoraj:1437
Ten tydzień:Ten tydzień:4459
W tym miesiącu:W tym miesiącu:15406
Wszyscy:Wszyscy:642898
Teraz odwiedza nas: 28
Dziękujemy za odwiedziny!

Kontakt

Wyższe Seminarium
Duchowne Salwatorianów

Bagno 86
55-120 Oborniki Śląskie

T: +48 71 310 61 26
F: +48 71 310 61 10